Unknown

mini tęczowe serniczki z galaretkami


Małe serniczki to fajny pomysł na deser ,,na raz". Ich przygotowanie nie jest trudne, jedynie ich wykonanie musimy rozłożyć w czasie i pamiętać o kolejnych warstwach:) Ich smak nam to wynagrodzi;)


 


 Składniki: (na ok 5 porcji)      


1 galaretka Pink Margarita, 1 galaretka Mojito, 1 galaretka Pina Colada, 1 serek waniliowy ok 175g, 1 serek truskawkowy ok 175g, 3 kostki czekolady mlecznej, 1,5 łyżeczki żelatyny, plasterki cytryny i listki mięty do dekoracji


 


 


 


       Wykonanie: Rozpuścić żółtą galaretkę w 3/4 szkl gorącej wody. Wlać do naczyń i odstawić do zastygnięcia. W 1/4 filiżanki gorącej wody rozpuścić 1,5 płaskiej łyżeczki żelatyny. Gdy ostygnie wlać do serka truskawkowego i energicznie wymieszać. Łyżeczką nakładać na zastygłą żółtą galaretkę. Gdy masa serowa będzie twardniała, w tym czasie do 0,5 szkl gorącej wody wsypujemy połowę różowej galaretki Pink Margarita. Zimną galaretkę wlewamy na zastygły serek. Waniliowy serek mieszamy z pokrojoną czekoladą, w 1/4 szkl gorącej wody rozpuszczamy pół galaretki zielonej. Gdy ostygnie mieszamy z czekoladowym serkiem. wylewamy na różową galaretkę. Resztę zielonej galaretki rozpuszczamy w 0,5 szkl gorącej wody, dobrze mieszamy i wylewamy gdy serek zastygnie.


mini tęczowe serniczki z galaretkami


mini tęczowe serniczki z galaretkami


mini tęczowe serniczki z galaretkami Przepis dodaję do akcji:

Etykiety: edit post
10 Responses

 1. Ależ pięknie wyglądają aż nie można oczu oderwać, rewelacja ;)


 2. mostownica Says:

  I oczywiście znowu ładnie i się buzia uśmiecha do Twoich tworów kuchennych:)
  Też ostatnio używałam galaretek z tej serii co Ty, topiłam w nich banany i truskawki. Ale pink margarity nie widziałam :(


 3. Cudne :), galaretki znam, smaczne więc i serniczki z pewnością przepyszne :)


 4. wiktorkowa Says:

  Bardzo Wam dziękuje:) Wasze miłe słowa pozytywnie nastrajają do dalszego eksperymentowania:) Mostownico: galaretki kupowałam w carrefour i były tam wszystkie smaki:)


 5. gin86 Says:

  Prezentują się cudownie :)


 6. anetin Says:

  PIĘKNE!!! Idealny deser na lato :) Kolorowe, słoneczne i takie optymistyczne ;)


 7. Oj, ja nie poprzestałabym na zjedzeniu jednego serniczka :-) Bo wyglądają kusząco! 8. agattekh Says:

  Super takie deserki, pięknie wyglądają :-)


Publikowanie komentarza