Unknown

mini tęczowe serniczki z galaretkami


Małe serniczki to fajny pomysł na deser ,,na raz". Ich przygotowanie nie jest trudne, jedynie ich wykonanie musimy rozłożyć w czasie i pamiętać o kolejnych warstwach:) Ich smak nam to wynagrodzi;)


 


 Składniki: (na ok 5 porcji)      


1 galaretka Pink Margarita, 1 galaretka Mojito, 1 galaretka Pina Colada, 1 serek waniliowy ok 175g, 1 serek truskawkowy ok 175g, 3 kostki czekolady mlecznej, 1,5 łyżeczki żelatyny, plasterki cytryny i listki mięty do dekoracji


 


 


 


       Wykonanie: Rozpuścić żółtą galaretkę w 3/4 szkl gorącej wody. Wlać do naczyń i odstawić do zastygnięcia. W 1/4 filiżanki gorącej wody rozpuścić 1,5 płaskiej łyżeczki żelatyny. Gdy ostygnie wlać do serka truskawkowego i energicznie wymieszać. Łyżeczką nakładać na zastygłą żółtą galaretkę. Gdy masa serowa będzie twardniała, w tym czasie do 0,5 szkl gorącej wody wsypujemy połowę różowej galaretki Pink Margarita. Zimną galaretkę wlewamy na zastygły serek. Waniliowy serek mieszamy z pokrojoną czekoladą, w 1/4 szkl gorącej wody rozpuszczamy pół galaretki zielonej. Gdy ostygnie mieszamy z czekoladowym serkiem. wylewamy na różową galaretkę. Resztę zielonej galaretki rozpuszczamy w 0,5 szkl gorącej wody, dobrze mieszamy i wylewamy gdy serek zastygnie.


mini tęczowe serniczki z galaretkami


mini tęczowe serniczki z galaretkami


mini tęczowe serniczki z galaretkami Przepis dodaję do akcji: