Unknown

Przepis pochodzi ze strony www.namiotle.pl


Chodziły za mną te precelki już długo... aż doszły:)


 


domowe precelki


Składniki: 250 g mąki pszennej, 25 g świeżych drożdży, łyżeczka soli, łyżeczka cukru, letnia woda, łyżka sody oczyszczonej, jajko do smarowania precli • dowolne dodatki: sezam, mak, sól gruboziarnista.

Wykonanie: Drożdże rozcieramy z łyżeczką cukru, łyżką mąki i dwoma łyżkami wody. Zostawiamy aż rozczyn zacznie pracować. Mąkę mieszamy z solą, wlewamy wyrośnięty rozczyn i wyrabiając ciasto (można robotem kuchennym) wlewamy letnią wodę tyle, aby ciasto było elastyczne i nie kleiło się do rąk. Ciasto formujemy w kulę, wkładamy do miski, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Gdy ciasto podwoi swoją objętość wykładamy je na stolnicę. Chwilę wyrabiamy i dzielimy ciasto na 12 kawałków. Kawałki formujemy w ruloniki grubości palca i zwijamy w precle. Precle zostawiamy do ponownego wyrośnięcia.
W garnku doprowadzamy do wrzenia wodę z sodą. Wrzucamy wyrośnięte precle i obgotowujemy po pół minuty z każdej strony. Obgotowane precle rozkładamy na kratce kuchennej aby trochę przeschły.
Suche precle smarujemy jajkiem i posypujemy dowolnymi dodatkami. Pieczemy około 20 minut w temperaturze 200 stopni.


 ***


domowe precelki


domowe precelki


domowe precelki

Etykiety: edit post
5 Responses
 1. blenda2007 Says:

  UWIELBIAM PRECELKI ALE JESZCZE SIE NIE SKUSILAM ABY JE ZROBIC:d


 2. wiktorkowa Says:

  To też był mój pierwszy raz:)


 3. mostownica Says:

  Dlaczego nie da się zjeść tych precelków z monitora? :(


 4. kamila1999 Says:

  witam fajne precelki, proszę o wysłanie danych do wysyłki nagrody z konkursu u mnie na blogu. mozna mi przesłac wiadomość na FB www.facebook.com/pages/Galopemprzezkuchnieblogspotcom/302254693155586?fref=ts


 5. Gość: jerzy 2811, user-46-113-209-40.play-internet.pl Says:

  Wszystko jest OK, ale po co soda i co z nią zrobić ???!!!


Publikowanie komentarza